Sayfa Düzeni: 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arası olanlar

Konu Başlığı: Feedburner e-posta aboneliği

Üye ugursamsa's Avatar
    Katılım Tarihi
    06.05.2007
    Yer
    İzmir

Feedburner e-posta aboneliği

Feedburner'ın e-posta aboneliğini bir sitemde kullanıyorum. Fakat bir problemim var. Araştırdım fakat çözümünü bulamadım. Sitelerimin birinde bu hizmeti etkin bir şekilde kullanıyorum. Bahsettiğim sitenin şu anda 1.368 takipçisi var. Feedburner istatistik bölümünden baktığımda 2,532 başvuru yapmış. Bu kullanıcılar büyük ihtimalle kendilerine gelen e-postadaki linke tıklamamışlar. Bunun haricinde birçok kişinin de abonelik onaylama sırasında takıldığını düşünüyorum. Site üzerinden e-posta yazıp "Abone Ol" butonuna tıklayınca karşılarına İngilizce bir sayfa geliyor. Tahminin kullanıcıların birçoğunun bu bölümde ne yapması gerektiğini bilmemesi.

Kişilere giden e-postayı Türkçeleştirdim fakat açılan pencereyi Türkçeleştirmenin yolunu bulamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Üye sahip's Avatar
    Katılım Tarihi
    29.11.2002
    Yer
    istanbul

Re: Feedburner e-posta aboneliği

feedburner'ın servisine Türkçe desteği eklemediği sürece isteğinin yapılabileceğini sanmıyorum.

Ben sunipeyk için bu sayfadaki bir destek sağlamaya çalışmıştım, ancak dediğin gibi yeterli olmuyor.

google'ı beklerken .... diyelim

ayrıca bu yemek işleri ne popülermiş yahu ...

Üye ugursamsa's Avatar
    Katılım Tarihi
    06.05.2007
    Yer
    İzmir

sahip, ben bir yazımda bundan bahsettim. Ama sayfa olarak oluşturmadım. Aslında yapılabilir ve bir bakıma çözüm sağlar. O bölümü Türkçe'ye çevirip feedburner'a yollayabiliriz aslında. İngilizce'm çok iyi değil ama yine de deneyebilirim. Olmadı buraya yazarım çevirimi ve İngilizcesi daha iyi olanlar olmuş / olmamış der. Belli olmaz bakarsınız adamlar Türkçe destek de ekler. Yalnız kafama takılan nokta sadece bu bölümü Türkçeleştirmenin imkanı var mı? Tüm bölümleri Türkçeleştirmek zor olur Keşke kullanıcılara giden e-posta gibi açılan pencereyi de biz düzeltebilsek.

Yemek konusuna gelince. Hep derler "Yemek sektörü asla ölmez" Gerçekten öyle. Tabi orijinal içerik çok az. Bu konudaki birçok site kopyala / yapıştır. Kullanıcılar arasında birçok yorum geliyor. Kullanıcılar da farkında olayın. Başkaları gibi kopyala / yapıştır yapmamanız çok güzel diyorlar. Ayrıca e-posta ile tarifleri haber vermeme de çok seviniyorlar siteyi açalı 3 ay falan oldu ve 1300+ abonesi var şu anda. Hergün tarif girebilsem bu üyelerin çoğu hergün siteme girmiş olacak ama maalesef yetişemiyorum. Her yaptığım yemeği de siteye ekleyemiyorum Kullanıcıları hep makarna yemek zorunda bırakamam

Ayrıca sahip araştırma yaparken Wolkanca'nın adresine denk gelmiştim. Senin siteyi de görünce aynı olduğunu farkettim. Ortak bir çalışma mı?

http://blog.wolkanca.com/ebone/

Üye metsatöll's Avatar
    Katılım Tarihi
    11.07.2001
    Yer
    Tallinn

Notify Unconfirmed Subscribers

Sanirim, email adresini teyit etmeme sadece sana mahsus degil. Bu sekilde bir cok site var. Bu plugin ile hazir bir template mail hazirlayip, email adresini henüz teyit etmemis olan herkese gönderme sansin var.
    A little peace

Üye ugursamsa's Avatar
    Katılım Tarihi
    06.05.2007
    Yer
    İzmir

metsatöll, eklentiyi yükledim ve denedim. Tüm kullanıcılara e-posta gönderdim fakat asıl problem abonelik sırasındaki pencerenin İngilizce kelimelerden oluşması. Yine de eklentinin faydası olacağını düşünüyorum. En azından linke tıklamayı unutmuş olanlar tekrar girip üyeliğini gerçekleştirebilirleri.

Teşekkürler.

Üye sahip's Avatar
    Katılım Tarihi
    29.11.2002
    Yer
    istanbul

Alıntı ugursamsa tarafından gönderilen mesaj: Mesajı Göster

Ayrıca sahip araştırma yaparken Wolkanca'nın adresine denk gelmiştim. Senin siteyi de görünce aynı olduğunu farkettim. Ortak bir çalışma mı?

http://blog.wolkanca.com/ebone/
    Ortak bir çalışma değil. Ben şimdi görüyorum wolkanca'nın ilgili sayfasını.

Üye metsatöll's Avatar
    Katılım Tarihi
    11.07.2001
    Yer
    Tallinn

Feedburner'da, daha dogrusu hotmailde söyle bir sorun var.

Feedburner, gönderdigi emailleri UTF-8 formatinda postaliyor. Hotmail'de ise UTF-8 destegi yok. Bu nedenle gönderilen emailler türkce karakter iceriyorsa, kisinin hotmail üzerinden maili okumasi oldukca zorlasiyor.
    A little peace

Üye ugursamsa's Avatar
    Katılım Tarihi
    06.05.2007
    Yer
    İzmir

Alıntı sahip tarafından gönderilen mesaj: Mesajı Göster
    Ortak bir çalışma değil. Ben şimdi görüyorum wolkanca'nın ilgili sayfasını.
    Ortak bir çalışma olduğunu düşünmemiştim ama kimseyi suçlamamak için soru şeklinde sordum

Üye ugursamsa's Avatar
    Katılım Tarihi
    06.05.2007
    Yer
    İzmir

Alıntı metsatöll tarafından gönderilen mesaj: Mesajı Göster
    Feedburner'da, daha dogrusu hotmailde söyle bir sorun var.

Feedburner, gönderdigi emailleri UTF-8 formatinda postaliyor. Hotmail'de ise UTF-8 destegi yok. Bu nedenle gönderilen emailler türkce karakter iceriyorsa, kisinin hotmail üzerinden maili okumasi oldukca zorlasiyor.
    Mesajının okuduktan sonra kendi hotmail hesabımla abone oldum fakat Türkçe karakter hatasıyla karşılaşmadım. Yazdığın sorun sadece sende mi var acaba yoksa sadece bende mi düzgün?

Üye metsatöll's Avatar
    Katılım Tarihi
    11.07.2001
    Yer
    Tallinn

Daha önce bu problemle karsilasmistim. Mesajimi yazarken hotmaili kontrol etmedim, fakat biraz önce baktim hotmail UTF-8 destegi vermeye baslamis. Dolayisiyla, böyle bir problemin artik var olmamasi normal.
    A little peace

Sayfa Düzeni: 1 / 2 1 2 SonSon

Bu konu başlığı için etiketler

Mesaj Seçenekleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı değiştiremezsiniz
  •